Balın Cilde Faydaları-Bal Neye İyi Gelir-Balın Saça Faydası

Bir bal tiryakisi olarak hem beslenme hem de cilt bakımı amacıyla baldan en etkin biçimde yararlananların başında geliyorum kızlar. Bal öyle bir mucize ki vücuttaki tüm toksinleri adeta söküp atıyor. Sürekli bal tüketen biriyseniz iddia ediyorum ki uzun dönemde yaşıtlarınızdan en az 10 yaş daha genç görüneceksiniz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan gösterişsiz ancak dünyanın en çalışkan böcekleri olan arıların ürettiği o güzelim gıdanın yani balın faydaları hakkında sizlere güzel bilgiler verelim.
honey Balın Cilde Faydaları Bal Neye İyi Gelir Balın Saça Faydası BAL: Bir bitki olmamakla birlikte, tam bir şifa kaynağı ve doğal bir ilaç olan Bal, arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınan özlerden imal edilen çok faydalı bir besindir. Balın rengi, şeker dengesi ve tadındaki farklılık tamamen toplanan nektarlardan kaynaklanmaktadır. Bal üretimi çok büyük bir çaba gerektirir. 450 gramlık saf balı elde edebilmek için yaklaşık
Muhakeme.net – Bal yemenin faydaları
olarak 17.000 balarısının 10 milyon çiçeği ziyaret etmesi gereklidir. Balın Faydaları: Bal çok iyi bir enerji kaynağıdır. Besleyici değeri çok yüksek olan Bal, kansızlar için kan deposudur. Vücuda ve gözlere kuvvet verir. Boğaz ağrılarına ve iltihaplara şifadır. İdrar söktürücüdür. Mide ve bağırsaklardaki yaralara ve karın ağrısına iyi gelir. Sinirleri yatıştırır ve rahatlatır. Kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyona karşı faydalıdır. Kanı temizler, kan dolaşımını düzenler. Damar sertliğine karşı faydalı olur. Soğuk algınlığına şifadır. Ballı süt bağırsak parazitlerini düşürmekte yararlıdır. Bala tuz katılıp yenirse balgam söktürür. Bal, Sarılığa iyi gelir. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Cildi besler, nemlendirir ve yumuşatır. Balın saça ve cilde faydaları da vardır. Hem saçı hem de cildi besler. Ciltteki kırışıklıklara ve saç dökülmesine doğal çözüm dür.
Balın Cilde Faydaları
Suyu kendine çeken bal çok iyi bir nemlendiricidir. Bal hem kuru, hem de yağlı ciltlere yararlıdır. Cilde düzgünlük verir, yumuşatır ve besler. İçindeki organik asitler ve enzimler kozmetik açıdan balın değerini artırır. Yüzü soluk olanlar yanaklarına pembelik gelmesi için baldan daha iyi bir nemlendirici bulamazlar. Balı yüze yaydıktan sonra parmak uçlarıyla hafif hafif vurarak cilde yedirmeli. 2-3 dakika bekledikten sonra yüzü önce ılık, sonra soğuk suyla çalkalamalı. Bu yöntem kan dolaşımını hızlandırır. Sonuç olarak cilt hafif pembeleşir. Bal yüz kremlerinde, el losyonlarında, masklarda yer alır. Kozmetikte kullanılacaksa iyice sulandırılmalıdır.
Bal Nasıl Tüketilir ve Kullanılır? Sindirime gerek kalmadan direk kana karışır. Özellikle ılık su ile şerbet yapılıp içilirse birkaç dakikada kana karışıp vücuda enerji verir. Bal yenebileceği gibi cilde ve yaralara da sürülebilir. Şerbeti ile gargara yapılırsa boğazları rahatlatır. Çay ve süt gibi içeceklerde şifalı bir tatlandırıcı olarak kullanılabilir.
Uyarı: Bebeklere 1 yaşına kadar bal yedirilmemesi tavsiye edilmektedir.

Incoming search terms:

  • yüze bal sürmenin faydaları
  • balın saça faydaları
  • cilde bal sürmenin faydaları
  • balı yüze sürmenin faydaları
  • bal saça iyi gelirmi
  • balın saça faydası
  • saça bal sürmenin faydaları
  • yüze sürülen balın faydaları
  • saça bal sürmek
  • yüze bal sürmenin faydası

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz