Propolis Cilde Faydaları

 

Propolis Cilde Faydaları; cilt sağlığı ve koruması için kullanılır. Ayrıca bu ürünler kesik, abse, yara ve yanıklara uygulanır. Cilt sağlıgı ve kırışıklığı önlemede olumlu etkiye sahiptir.iyasada besin tableti,cilt iyileştirici krem,kulak-burun-boğaz ve cilt için sprey şekillerinde bulunmaktadır. Satın alırken FDI onaylı, bulunduğu ülkenin Sağlık Bakanlığı ve ,veya Tarım Bakanlığı onaylı olması güvenilirlik açısından önemlidir. Sağlıksız koşullarda hazırlanan ürünlere karşı dikkatli davranmalıyız.

Cilt Hastalıklarına Etkileri :

Propolisin, mantar ve athlete’s foot gibi cilt hastalıklarından sorumlu olan maya ve mantarları etkili bir şekilde engellediği belirlenmiştir. Bu organizmalara karşı etki gösteren propolis bileşenleri, flavanoidler ve kafeik asit türevleridir.Bu anestezik etki, propolisin neden yüzyıllardır boğaz ağrısı ve ağız yaralarının tedavisi için kullanıldığını açıklamaktadır. Dişçilik alanında propolisin anestezik malzeme olarak kullanımı Avrupa’da patentlenmiştir.

Anti-Kanser Etkiler :

Propolisin etanol ekstraktının karaciğer ve mesanedeki kanserli hücreleri dönüşüme uğrattığı ve gelişmelerini önlediği bulunmuştur. Bu hücre öldürücü etkiyi sağlayan maddeler, propolisten izole edilen quercetin, kafeik asit ve clerodane diterpenoiddir. Clerodane diterpenoid, tümör hücrelerine karşı seçici bir öldürücü etki gösterir.Propolisin, ayrıca, yumurtalık kanseri hücrelerini ve  hücre bölünmesini durdurucu etkileri olduğu bulunmuştur. Ayrıca, göğüs, cilt, kolon ve böbrek kanseri hücreleri gibi insan  tümör hücre kültürleri üzerinde öldürücü etkisi olduğu tespit edilmiştir. Bu etkileri oluşturan bileşenin kafeik asit fenetil ester olduğu belirlenmiştir.Propolisden izole edilen Artepillin C, insan mide kanseri hücreleri, insan gırtlak kanseri hücreleri  kolon kanseri hücreleri üzerinde hücre öldürücü etki göstermiştir. Kafeik asit esterlerinin tümör oluşumunu kimyasal olarak engellediği görülmüştür. Bu etki, kanserli hücrelerin gelişimini sağlayan genler üzerindeki seçici toksin etki ile gerçekleşmektedir.

Anahtar Kelimeler : Propolis Cilde Faydaları, propolis bitkisi, propolis çayı, propolis faydaları, propolis yararları, propolis zararları, propolis nelere iyi gelir, propolis nerelerde kullanılır, propolis yan etkileri, propolis kapsülü, propolis yağı, propolis tohumu, propolis hapı, propolis merhemi, propolis sirkesi, propolis fiyatı, propolis yağı faydaları, propolis tohumu, propolis ile zayıflama, propolis zayıflatırmı, propolis çayının faydaları, propolis çayının zararları, propolis çiçeği,

SIPRİŞ

LÜTFİ ÇAĞİRCİ

GSM 1: 0534 686 25 39 GSM 2: 0555 385 12 41 İŞ YERİ TEL: 0432 214 00 88

ADRES: Ordu Cad. Santral Sokak Kervan Otel Karşısı VAN/MERKEZ

HESAP NUMARALARIMIZ

PTT : 6239927 VAKIFBANK IBAN NO: TR54 0001 5001 5800 7286 1151 70

Incoming search terms:

  • propolisin cilde faydaları
  • propolis yüze sürülürmü
  • propolis cilde faydaları
  • propolis zayıflatırmı
  • forever bee propolis faydaları
  • propolis zararları
  • propolis cilde sürülürmü
  • propolis faydaları
  • propolisin zararları
  • propolis

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz